Що станеться, якщо ви будете пити 3 літри води в день

Дякуючи  чисельним історіям і порадам ми можемо повірити, що випивання 3 літрів води в день вирішить всі наші проблеми – від втрати ваги до омолодження. Але хіба це міф?

Було опитано фахівців з фітнесу, харчування і шкіри про те, що вони думають про збільшення споживання води і чи дійсно це багато значить для нашого здоров’я і благополуччя. Виявляється, 3 літри води в день – не панацея від будь-якої проблеми, пов’язаної з тілом. Але є п’ять дивовижних речей, з якими, на думку наших експертів, додана гідратація допомагає впоратися. Нижче кращі тренери, косметологи і дієтологи обговорюють тему за пляшкою з водою.

 

1. Ваш метаболізм буде прискорюватися

«Це так», – каже Хайді Пауелл, тренер зірок і фітнес-блогер. «Якщо людський організм споживає 300мл води на годину, швидкість метаболізму зросте на цілих 30 відсотків протягом наступних 30-40 хвилин. У вашому організмі потрібно активувати єдиний фермент, званий ліпаза, який має мобілізувати жир (тобто позбутися від нього). Вода є одним з багатьох необхідних компонентів в активації ліпази ».

2. Ваші тренування поліпшуються на клітинному рівні

«З точки зору фізичної підготовки, – каже Кара Гріффін, особистий тренер, комплексний дієтолог і тренер по здоров’ю, – вода – це ключ до здорових, добре функціонуючих клітин. Тому достатня кількість рідини допоможе під час занять на клітинному рівні. Дослідження показали, що зневоднення найбільш негативно впливає на витривалість, тому переконайтеся, що у вас достатня гідратація протягом тривалого часу.

Правильна гідратація також допомагає вам максимально тренуватися, просто не випивайте цілу пляшку з водою безпосередньо перед заняттям. Силові тренування (наприклад, CrossFit) менше схильні до зневоднення, але дослідження показали, що все ж таки відбувається деяка втрата або зниження активності. Підвищення гідратації підвищить працездатність у всіх формах вправ, але споживання води перед тренуванням може не тільки вас загальмувати, але і, крім того, ви відчуєте себе більш млявим і менш зосередженим на виконанні поставленого завдання. Випийте склянку води за 20-30 хвилин до наступного тренування і зробіть невеликі глотки (якщо це необхідно) під час тренування ».

 

3. Ваші зморшки не зникнуть

«Коли ви п’єте воду, вона не потрапляє прямо в шкіру», – говорить відомий косметолог Рене Рюло (особистий консультант по догляду за шкірою актриси Камілли Мендес). Вона проходить через кишечник, всмоктується в вашу кров і фільтрується нирками. У цей момент вона зволожує клітини всередині тіла. Зморшки виникають через пошкодження ДНК від ультрафіолету. Питна вода не змінить цей процес, а рівень зволоження в шкірі дуже мало пов’язаний зі споживанням води зсередини.

Швидше важливо те, як ви доглядаєте за вашою шкірою зовні. Наприклад, якщо ви використовуєте жорстке мило і миючі засоби не підходять для вашого типу шкіри обличчя, вони будуть чинити більший вплив на відсутність поверхневої гідратації і шкіра ніколи не буде зволожена. Ви можете зробити зморшки більш м’якими і вони будуть виглядати менш помітними при регулярному використанні ексфоліантів, ретинолу, відновлюють бар’єр зволожуючі засоби і маски».

4. Ви припините утримувати надлишок рідини навколо очей

«З особистого досвіду, – каже Роло, – може бути дуже помітна різниця в шкірі, коли мова йде про набряклості під очима. Як вживання в їжу продуктів з високим вмістом натрію (особливо вночі), так і відсутність достатньої кількості води, безумовно можуть привести до надлишку рідини навколо очей і набряклості під очима більше, ніж зазвичай. Я знаю на своєму прикладі, що якщо я не п’ю достатньо води протягом дня, на наступний ранок набряклість під очима буде більше, ніж зазвичай».

 

5. Ви скорочуєте непотрібні калорії зі своєї дієти

Як збільшення споживання води вплине на ваші уподобання в їжі? «По-перше, вживання такої великої кількості води замінить всі інші напої», – говорить Гріффін. Також важливо пам’ятати, що споживання води відбувається не тільки через жагу, а й з того, що ви їсте! Ви природним чином підвищуєте споживання води, вживаючи чисті, необроблені цільні фрукти та овочі ». Простий приклад? Кавун на 93% складається з води. “

Так що так, питна вода неймовірно корисна для вас. Але думати, що випивання 3 літрів води щодня, вирішить всі ваші проблеми – це перебільшення. Переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість рідини, але також пам’ятайте про інші елементи, необхідних для доброго здоров’я: дієта, фізичні вправи і догляд за шкірою.